Консультація: "Як працівнику припинити трудовий договір у разі смерті роботодавця-фізичної особи. Новий порядок"
Набрав чинності Порядок припинення трудового договору у разі смерті роботодавця - фізичної особи. Тепер до суду звертатися не потрібно.
Відтак, починаючи із 20 жовтня 2022 року діє урядова постанова від 14 жовтня 2022 року № 1172 «Про затвердження Порядку припинення трудового договору у разі смерті роботодавця - фізичної особи або набрання законної сили рішенням суду про визнання такої фізичної особи безвісно відсутньою чи про оголошення її померлою».
Новим порядком визначається детальна процедура та алгоритм дій працівника, який бажає припинити трудовий договір за таких обставин. Також встановлюються обов’язки та повноваження центрів зайнятості у разі подання працівником заяви про припинення трудового договору, а також регламентуються особливості взаємодії з центром зайнятості, Пенсійним фондом та Державною податковою службою.
- заяву про припинення трудового договору з викладенням інформації про смерть роботодавця;
- копії документів, що підтверджують смерть роботодавця або відповідне рішення суду (за наявності);
- копії документа, що посвідчує особу, реєстраційного номера облікової карти платника податків або паспорта громадянина України;
- інформацію про роботодавця;
- копію примірника трудового договору або наказу (розпорядження) про прийняття на роботу;
- копію трудової книжки (за наявності).
Після цього центр зайнятості повідомляє про припинення дії трудового договору Пенсійному фонду України (ПФУ) та Державній податковій службі. Датою припинення трудового договору вважається день подання заяви.
Протягом 3 робочих днів Пенсійний Фонд України має внести цю інформацію до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування. А центр зайнятості на прохання працівника може додати запис до трудової книжки про припинення трудового договору.
Зазначимо, що тривалий час законодавство про працю містило колізію щодо можливості та порядку припинення дії трудового договору у випадку смерті чи визнання судом безвісно відсутнім роботодавця-фізичної особи. Єдиними способом юридичного оформлення припинення таких відносин було звернення до суду із заявою про встановлення юридичного факту припинення трудових відносин із роботодавцем. Проте 19.07.2022 набув чинності Закон № 2352-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових відносин», яким статтю 36 КЗпП (підстави припинення трудового договору доповнено) пунктами 8-1, 8-2, згідно із якими передбачено такі підстави.
Адвокатське об’єднання "Дірект"
24.10.2022р.
- Прямий ефір: "Шлюбний договір". Консультує - адвокат Щербяк Юлія.
- Прямий ефір: "Боргова розписка". Консультує - адвокат Щербяк Юлія.
- Відеоконсультація "Які права має споживач при обміні та поверненні товару". Консультує - юрист Килюх Орися.
- Відеоконсультація "Розлучення через суд". Консультує - адвокат Суржук Людмила.
- Відеоконсультація "Як заповісти майно". Консультує - адвокат Щербяк Юлія.
- Консультація: «Які документи необхідно пред’явити для виїзду за кордон батькам-чоловікам, в яких на утриманні є троє і більше дітей»
- Інформацію про відсутність (наявність) судимості можна замовити і отримати ОНЛАЙН
- Нове у законодавстві: в Україні штрафуватимуть за куріння електронних сигарет у громадських місцях
- Консультація: чи зберігається за добровольцем територіальної оборони робоче місце та заробіток?
- Консультація: "Як працівнику припинити трудовий договір у разі смерті роботодавця-фізичної особи. Новий порядок"
- Земельний спір допомогли вирішити адвокати АО «Дірект»